MEDICAL LOGISTIC
APP

KLIENT: IT GENERATOR

ZAKRES: APP | System I UX | UI

APLIKACJA MEDICAL LOGISTIC - TU LICZY SIĘ CZAS

Jak szybko dostarczyć ważną przesyłkę medyczną w zatłoczonym mieście jak Londyn? Jednym z rozwiązań są mobilne rowery i skutery. Naszym zadaniem było zaprojektować aplikację możliwie najprościej i intuicyjnie, ponieważ kurierzy odbierają zlecenia w trudnych warunkach ruchu ulicznego, bez względu na pogodę czy porę roku. Jednocześnie nie mogliśmy pominąć ważnych formalnych procedur medycznych odbioru przesyłki. Najważniejszym i najtrudniejszym wyzwaniem pod kątem User Experience okazał się system MULTI - odbioru przesyłek z jednego szpitala i dostarczenie jej do wielu miejsc lub zebranie z wielu i dostarczenie do jednej lokalizacji. 

PANEL KONTROLERA - CENTRUM DOWODZENIA

Trudne warunki pogodowe i ruch uliczny determinują specjalne środki w projektowaniu interface: większą czcionkę, duże buttony, czerwony kolor najważniejszych funkcjonalności. Zaprojektowaliśmy piktogramy szybkiego wyboru i oznaczenie szczególnych warunków dostarczenia specjalnych przesyłek.

Aplikacja to nie wszystko, praca kontrolerów to codzienna koordynacja zmagań kurierów. Kontroler zawiaduje całym procesem zamówienia i komunikacji pomiędzy doręczycielem a jednostką medyczną. Jego praca jest wielopoziomowa, związana z odbiorem i akceptacją zlecenia, obsługą stałych klientów, nadzorem nad kurierami i wiele innych. Analizując ten proces zaprojektowaliśmy panel z danymi z aktualnego dnia na głównym dashboardzie. Codziennie rano logując się do systemu kontroler ma praktyczne narzędzie zarządzania procesami bieżącymi, bez potrzeby zajmowania się danymi historycznymi. Interface staje się przejrzysty i klarowny, a główna uwaga skupia się obecnych zadaniach.